Olej

W naszej ofercie polecamy:

Olej z pestek dyni

Sposób pozyskiwania oleju odbywa się według receptury przekazywanej z pokolenia na pokolenie. To ona zapewnia niezwykłą glebię smaku i aromatu. Ziarna – , poddawane są procesowi starannej selekcji a następnie suszeniu. Kolejnym etapem jest tradycyjny proces tłoczenia podczas którego uzyskuje się unikatowy produkt.

Olej z pestek dyni posiada unikalny i niezwykle wartościowy skład, który dostarcza ludzkiemu organizmowi niezbędnych kwasów tłuszczowych, minerałów i witamin. Skrywa w swoim wnętrzu kwasy tłuszczowe jedno i wielokrotnie nasycone

Olej z pestek dyni o przyjemnym, orzechowym zapachu, wyjątkowym smaku i niepowtarzalnym ciemnozielono-brunatnym kolorze.

Szczególnie polecamy wersje w pojemnikach metalowych.

Olej z orzechów

Olej ten charakteryzuje się specyficznym orzechowym smakiem i słodkim aromatem z nutą karmelu. Stosowany do sałatek z orzechami, sosów i dressingów, bywa używany szczególnie w daniach kuchni chińskiej, francuskiej i włoskiej.

Olej z orzechów zawiera stosunkowo dużą ilość kwasu linolenowego oraz witamin A i B. Podobnie jak olej sezamowy (z ziarn sezamu) wydatnie obniża ciśnienie tętnicze i cholesterolu (LDL – „złego”) oraz działa przeciwzapalnie i przeciwstresowo. Olej ten polecany jest osobom z nadciśnieniem i z kłopotami z sercem.

Szczególnie polecamy

Cukiernia & Kawiarnia Bombonierka

ul. Długa 39

49-300 Brzeg

tel.: (77) 416 23 30

tel. kom.: 604 753 098

zamówienia: bombonierka.torty@wp.pl

email: brzegbombonierka@gmail.com

Copyright © Bombonierka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.